Magazín

Tipy Bystrín: Darček s pridanou hodnotou

Ešte stále premýšľate, čo zaobstarať vašim blízkym pod stromček? Zamerajte sa darčeky, ktoré dokážu spraviť radosť trikrát. Vám z podporenia užitočného projektu; obdarovanému aj výrobcovi. Máme pre vás hneď niekoľko tipov.

Tipy Bystrín na darčeky
Foto: Unsplash
Jana Gombošová
Jana Gombošová
14. decembra 2021

Druhý dych

Foto: archív organizácie

V hostinci U Kľačkov nájdete nielen rozprávkové ubytovanie, poctivé jedlo, domáci jablčný mušt a jemne praženú kávu. Majú aj krásne produkty, ktoré dávajú veciam druhý dych – štýlové vázy, svietniky, poháre a všeličo iné, čo poteší milovníkov minimalistického dizajnu. Kúpou prispejete na @saduharustakov, kde pestujú dlhoveké ovocné stromy.

Instagram

Hodnoty a história

Foto: archív organizácie

Fabrika umenia si stanovila za cieľ vytvoriť v Partizánskom priestor pre súčasnú kultúru. Zároveň si váži baťovskú históriu mesta. Považuje ju za obrovskú hodnotu, ktorú treba chrániť a propagovať. Podporte túto myšlienku a potešte svojich blízkych štýlovým darčekom.

fabrikaumenia.sk

Niečo, čo zahreje nielen na tele

Foto: archív organizácie

Dokážu upliesť ten najkvalitnejší sveter či čiapku, no pre ťažký zdravotný stav, tehotenstvo, vek alebo nadbytočnosť na trhu práce sa nedokážu zamestnať. Niekoľko desiatok takýchto žien pracuje v občianskom združení SLAVKINE. Doprajte vašim blízkym niečo pekné a hrejivé, čo poteší nielen telo, ale aj dušu.

slavkine.sk

Nepovšimnuté miesta

Foto: archív organizácie

Ak má potenciálny obdarovaný blízko k architektúre, zaostrite na limitovanú edíciu grafík z Ateliéru Lýceum Modra. Sú zamerané na vzácne pamiatky v tomto regióne. Kúpou grafiky prispejete na fungovanie tohto inšpiratívneho miesta v srdci Modry.

presahy.sk

Záblesk slnka

Foto: archív organizácie

Milujete váš blízky či blízka festivaly? Chcete ukázať svet letnej radosti vašim rodičom alebo deťom? Tím festivalu Atmosféra už po tretíkrát pripravil limitovanú edíciu drevených vstupeniek. V ponuke sú, samozrejme, aj seniorské a detské lístky. Kupujte, kým viete čo.

festivalatmosfera.sk

Odvaha

Foto: archív organizácie

Hľadáte čosi pre niekoho, kto je odvážny a má silný zmysel pre spravodlivosť? Potom je ideálnou voľbou bielovranovské tričko z kvalitnej bavlny alebo bielovrania risografika z limitovanej edície od ilustrátorky Daniely Olejníkovej.

miestni.sk

Niečo pre fajnšmekrov

Foto: archív organizácie

Cieľom nadšencov z bardejovského Kultúrno-komunitného centra Bašta je oživenie výnimočných priestorov a ich sprístupnenie verejnosti. Okrem toho podporujú lokálnych výrobcov a remeselnú výrobu. Ponuka je zaujímavá a za zmienku stojí aj to, že ku každej objednávke vraj pribalia aj kus dobrej hudby. To sa oplatí, nie?

bastakulturcentrum.sk

Voňavé a udržateľné

Foto: archív organizácie

V trnavskej Baterkárni učia, ako žiť vedomý a udržateľnejší život. Okrem toho u nich nájdete množstvo skvelých tipov na darčeky. Ručne vyrábané tašky, batohy, hračky z chránenej dielne, krásne eko-doplnky, potreby do udržateľnej domácnosti či prírodnú kozmetiku. Stačí si vybrať.

baterkaren.sk